Profil

Jsem absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Byl jsem podnikovým právníkem, od roku 1991 působím v oblasti pracovního práva a personalistiky. Ve společnosti Unilever jsem 15 let zajišťoval přípravu kolektivních smluv, pracovních řádů, vnitřních mzdových a ostatních předpisů v oblasti HR a dále vzorů pracovněprávních dokumentů. Několik let jsem byl vedoucím personálního útvaru výrobní provozovny Povltavské tukové závody této společnosti v Nelahozevsi. Od roku 2000 provádím odborná školení zákoníku práce a souvisejících právních předpisů pro HR a všechny úrovně vedoucích zaměstnanců se zaměřením na jejich praktickou aplikaci v každodenní praxi. Od roku 2006 působím jako odborný poradce a lektor pracovního práva a personalistiky. Podílel jsem se na několika projektech skupinového outplacementu včetně uzavření dvou velkých výrobních závodů. Přednáším na trénincích a workshopech k pracovnímu právu a vyučuji pracovní právo ve vzdělávacích programech MBA Business Institutu a Cambridge Business School v Praze.

Mé oblíbené citáty:

„Dějiny jsou učitelkou života.“ Cicero

„Když dáte člověku rybu, nakrmíte ho pro tento den. Když ho naučíte ryby chytat, nasytíte ho na celý život.“ Neznámý autor

„Má-li problém řešení, nemá smysl dělat si starosti. Když řešení nemá, starosti nepomohou.“ Dalajláma

Kde mne najdete, když nepracuji:

Všude tam, kde se hraje dobré divadlo. V poslední době Činoherní klub, Divadlo Na Zábradlí, Divadlo V Dlouhé, Divadlo Viola, Divadlo Petra Bezruče v Ostravě, Klicperovo divadlo v Hradci Králové, Studio Hrdinů, Buchty a loutky, Husa na provázku a Hadivadlo v Brně, Astorka Korzo a Štúdio L+ S v Bratislavě. Často cestuji s rodinou za poznáním (USA, Čína, Island, Skandinávie, Španělsko, Švýcarsko, Velká Británie, Francie). Jsem velkým obdivovatelem impresionistického malířství.